K o m u n i k a t – Inicjatywa POMÓŻ SWOJEJ PARAFII

Akcja Katolicka Diecezji Pelplińskiej zachęca wszystkich Członków, Sympatyków, Wiernych Diecezji Pelplińskiej i wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się do akcji „POMÓŻ SWOJEJ PARAFII”.

Celem tej inicjatywy jest wspieranie naszych parafii, w tym trudnym dla wszystkich czasie. Przekażmy dar serca na konto parafialne. Nasza taca  – to nasz wkład w utrzymanie naszego kościoła, wynagrodzenie pracowników parafialnych, opłacenie remontów, opłacenie rachunków i podatków itp. To pomoc potrzebującym, którzy doświadczają pomocy w naszych parafiach.

Pomóżmy swojej parafii. Czyńmy dobro. ​

W imieniu Zarządu DIAK Diecezji Pelplińskiej

/-/ Janina Kłosowska

Prezes Zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej

Nr konta bankowego naszej Parafii: 69 9324 0008 0003 7514 2000 0010

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

7 marzec  -  14 marzec 2021 roku

INTENCJE  MSZALNE

Niedziela 7 marzec 2021 roku

1. Msza  święta o godzinie 9:00.

+.ś.p. Stanisławę Edwarda, Czesław Stojek i zmarłych rodziców z dwóch stron.

2. Msza  święta o godzinie 11:30 -  za   parafian.

Po mszy św. o godz. 11.30 czyli około godz.12.30 będziemy odprawiali nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach (około godz. 12.45) odbędzie się spotkanie  z rodzicami młodzieży, przystępującej do sakramentu bierzomowania. Bardzo proszę o uczestnictwo w tym spotkaniu.

Jak w każdym tygodniu Wielkiego Postu - przeżywamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży będzie odprawiana w środę o godz. 16.30.

Droga Krzyżowa dla wszystkich - w każdy piątek o godz. 16.15.

Msze święte w ciągu najbliższego tygodnia o godzinie 17:00 według intencji naznaczonej przez ofiarodawcę.

Niedziela 14 marzec 2021 roku

1. Msza  święta o godzinie 9:00

+.ś.p.Helenę ,Józefa, Franciszka, Szczepana Domareckich.

2. Msza  święta o godzinie 11:30- za parafian.

OGŁOSZENIA

1. W dniu 8 marca br.,Dzień Kobiet. Modlimy się za wszystkie matki,dziewczęta,aby Pan Bóg miał ich w swej opiece i udzielał wiele łask na każdy dzień.
  2. Czwartek 11 marca br.,spowiedź święta dla rodziców i swiadków bierzmowanych godzina  16:30.
  3. Piątek 12 marca br.,spowiedź święta od godziny 16:00 dla młodzieźy przystępującej do sakramentu bierzmowania.
  4. Sobota 13 marca br.,wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej-stałe nabożeństwo rocznica wyboru papieża Franciszka (2013), którego Bóg niech zachowa w dobrym zdrowiu i siłach na najdłuższe lata.
  5. W sobotę 13 marca br., zapraszam na godzinę 10:00, na zbiórkę do Kościoła  wszystkich ministrantów.
  6. 10 marca br.,(w środę), rozpoczynamy nowennę do Św.Józefa naszego Patrona .Zachęcam do modlitwy za wstawienictwem naszego Orędownika u Boga w Niebie.
  7. 19 marca 2021r., jak już wcześniej ogłaszałem, by została powołana, grupa  mężczyzn, którzy będą odmawiać Św.różaniec. Niech św.Józef  Patron rodzin i mężczyzn, wyprasza im potrzebne łaski.
  8. Zapraszamy kolejne rodziny z Charbrowa do sprzątania Śiątyni w nowym tygodniu.
    W tym wymieniam panie; tj.,p.Filipionek, p.Głodowska, p.Chudko, p.p.Bartelik.

Wszystkich parafian, proszę o modlitwę, abyśmy doczekali tych pięknych uroczystości duchowych w najbliższym czasie w parafii.

Ksiądz Proboszcz

Stanisław  Bugaj